Dlouhodobé cíle

1. nenásilnou formou seznámit děti s reálným životem

V současné době se klade důraz na volnější výchovu dětí, u které jsou stanoveny volnější hranice a kde má dítě větší odpovědnost. Dítě má větší možnost volby a učitelka zde slouží jako poradce a pomocník. Dítě má mít možnost seznámit se s reálným životem nejen s obrázků a vysvětlováním, ale hlavně praktickou činností a v nesoutěživém prostředí, ve kterém může každý v něčem vyniknout.

2. všímat si, naslouchat, komunikovat, prosadit se, rozhodnout

V současné rodině je dítě středem pozornosti. Má méně povinností a minimální omezení s minimální námahou. V mateřské škole si zvyká na určitý režim, učí se naslouchat druhým, komunikovat, prosadit se,  rozhodnout a všímat si a rozumět věcem i mimo své blízké okolí.

Našim cílem je naučit děti správnému chování ve skupině vrstevníků i ve společnosti, vážit si hodnot i přírodních krás. Vedeme je k samostatnosti a zodpovědnosti samy za sebe a chtěli bychom, aby se tak automaticky chovaly i bez přítomnosti dospělého.

3.  zdravá výživa a zvýšení tělesné aktivity

Zdravý styl života je nutností pro budoucí generaci. Posílení tělesné zdatnosti a obratnosti, otužování, zdravá strava a pití, život bez nadváhy s dostatkem pohybu a se správným držení těla, duševní pohoda, prevence kouření a drog, předcházení úrazům a bezpečnější prostředí, to jsou hlavní zásady, které bychom chtěli dětem již od útlého věku vštěpovat.

4. spolupráce s rodinou a základní školou

Vstup do mateřské školy i přechod do školy základní jsou pro dítě velkou a náročnou změnou. Můžeme mu pomoci tím, že se budeme vzájemně informovat, spolupracovat a jednotně ho připravovat na životní změny.

5. obohacovat citový život dítěte

V této přetechnizované a médii ovládané době jsou děti velice zranitelné a citlivé. Potřebují naučit se radovat z obyčejných dětských zážitků a zjistit, že zábava není jen hrát na počítači a dívat se na televizi. Chtěli bychom, aby děti nebyly jen konzumenty zábavy, ale aby samy objevovaly a tvořily estetické prostředí a obohacovaly svůj život novými prožitky.